Promising Young Woman - HD

7 Görüntülenme
7.5 IMDB Puanı

Promising Young Woman – HD

  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Film Süresi 113 min
Kategori
Yönetmen
Senaryo Emerald Fennell
Promising Young Woman ismindeki bu film, geleceği çok parlak görünen ve yetenekli bir doktor olma yolunda hızla ilerleyen Cassie ’nin hikayesini konu ediniyor. Çok acı bir olaydan dolayı üniversiteyi yarıda bırakarak ayrılmak zorunda kalan Cassie ailesiyle birlikte kalmakta ve bir geçinebilmek için bir kahve dükkanında çalışmaktadır. Üniversitede tek bir arkadaşı olan Cassie, arkadaşını başına gelenlerden dolayı kendini affedememektedir. Nina ismindeki arkadaşının başına çok kötü şeyler gelmiştir.
Cassie ’nin hayatındaki hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Geceleri bambaşka bir kişiliğe bürünen Cassie, zekasını ve kurnazlığını kullanarak kötü kalpli erkeklere cezalarını kesiyor. Sarhoşmuş gibi yapıp Nina ’nın intikamını tüm erkeklerden almaktadır. Sarhoşmuş gibi yapıp erkeklerle evlerine kadar gider ve onlara korku dolu geceler yaşatır. Çünkü üniversitedeyken Jim adında bir adam Nina ’yı sarhoş edip ona tecavüz etmiştir. Bunu yapmış olmasına rağmen okuldan ‘delil yetersizliği ’ nedeniyle atılmamıştır.
Bu olaydan sonra Nina uzunca bir süre kendine gelemediği için okuldan ayrılmak zorunda kalır. Ve tabii ki Cassie ’de en yakın arkadaşına destek olmak için tıp fakültesinden ayrılır. Aynı zamanda bölümünün en başarılı öğrencilerinden biri olduğu halde hem de. Aradan uzun yıllar geçer ve üniversiteden bir arkadaşını görür. Onunla iletişime geçer ve Jim ’in yerini öğrenir. Jim okuldan sonra çok iyi bir işe girer ve yaşanan her şeyin üzerine yeni bir sayfa açar. Evlenmek üzere olan Jim ise yaşananları çoktan unutmuştur bile. Ancak Cassie unutmamıştır ve ona unutamayacağı bir gece yaşatacaktır. Geçmişinde yaptığı hataların bedelini Jim ’e ödetmek isteyen Cassie, ona yaptıklarının bedelini ödetmek için elinden geleni ardına koymayacaktır.
Oyuncu kadrosunda ünlü ve başarılı oyuncu Mulligan ’ın yanında Bo Burnham, Laverne Cox, Clancy Brown, Jennifer Coolidge, Connie Britton, Alison Brie ve Molly Shannon gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Margot Robbie yapıyor. Filmin vizyona gireceği tarih 1 ocak 2021 olarak planlandı. Komedi, suç ve drama türleriyle karşımıza çıkan Promising Young Woman filmi Emerald Fennel ’in kaleminden yazıldığı gibi filmin yönetmenliğini de yine ünlü yönetmenin kendisi yapıyor. 4 ay önce